Tygryski

08.03.2020 r.
 
 
 
 
Drodzy Rodzice!
 
Tematem, którym zajmiemy się w tym tygodniu będą "Porządki w ogrodzie". Będziemy starać się utrwalać wiedzę dzieci na temat charakterystycznych zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę. 
 
Plan pracy
 
1.    "Jakie prace wykonujemy w ogrodzie po zimie?" - rozmowa na temat wiosennych porządków w domu i ogrodzie na podstawie zabawy dydaktycznej. 
 
2.   "Już kółeczko zrobić czas, Adam siedmiu synów miał" - zabawy muzyczno-ruchowe w kręgu. Kształtowanie umiejętności naśladownictwa. 
 
3.   "Wiosenne kwiaty" - zapoznanie z pierwszymi wiosennymi kwiatami. Wspomaganie rozwoju małej motoryki i umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby. 
 
4.    "Kwiaty w ogrodzie" - rozmowa na temat wiosennych kwiatów na podstawie wiersza Haliny Szayerowej "Przebiśnieg" oraz zdjęć wiosennych kwiatów. 
 
5.   "Szanuj zieleń" - zabawa dydaktyczna. Rozwijanie podstawy proekologicznej. 
 
6.  "Kto mieszka w tym jajku?" - próba odpowiedzi na pytanie na podstawie doświadczeń dzieci, wiersza Wandy Szuman "Kurczątko" oraz historyjki obrazkowej. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dotyczących ptaków. 
 
7.    "Gdzie jest wiosna?" - rozmowa na temat oznak wiosny na podstawie doświadczeń dzieci. Uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody. 
 
8.  Zajęcia kulinarne - Kuchcikowo. 
 
9. Praca plastyczna
 
 Przypominamy również, że dniem, w którym dzieci mogą zabierać swoje zabawki do przedszkola jest PONIEDZIAŁEK. W inne dni prosimy o zostawianie ich w szafce lub szatni. :)
 
Pozdrawiamy, 
Tygryski

 

Kontakt

MAMBALEU

ul. Stefana Pogonowskiego 21
01-568 Warszawa

Małgorzata Sulikowska
tel. 508-198-462
e-mail: malgosia@mambaleu.com

Telefon dyżurny do przedszkola
502-714-224

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.