MambaSenso

Zapraszamy do pachnącego świeżością i nowością, profesjonalnego, w pełni wyposażonego w specjalistyczny sprzęt, Gabinetu Terapii Integracji Sensorycznej. 
 
To nowe miejsce na mapie Żoliborza, miejsce, w którym dzieci, dla których otaczający świat jest trudny do "okiełznania" znajdą pomoc i wsparcie. 
 
 
Czym jest integracja sensoryczna?
 
Możemy śmiało powiedzieć, że to sposób porządkowania przez mózg informacji, odbieranych przez zmysły. Pozwala człowiekowi na celowe działanie, właściwe reakcje, umożliwia również selekcję informacji i odwołuje się do wcześniejszych doświadczeń. Warto podkreślić, że Integracja Sensoryczna jest procesem, który zachodzi poza świadomością, podobnie jak oddychanie, a jej rozwój zaczyna się już w życiu płodowym, a więc towarzyszy nam przez całe życie.
 
Jeżeli w naszym organizmie wszystkie napływające z zewnątrz informacje są odbierane i przetwarzane poprawnie czyli proces integracji sensorycznej przebiega bez zakłóceń – widzimy świat jako przyjazne środowisko. Potrafimy trafnie ocenić sytuacje w której się znajdujemy, nasze reakcje są adekwatne do sytuacji, która nas spotkała.
 
Sytuacja komplikuje się kiedy nasz mózg ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem zewnętrznych bodźców. Kiedy przyjazny, lekki dotyk – boli, większość świata wokół bardzo intensywnie pachnie, a własne ciało nie chce nas słuchać. To tylko wybrane przykłady zaburzeń związanych z rozwojem procesów integracji sensorycznej.  W takiej sytuacji należałoby rozpocząć proces terapeutyczny, aby mózg nauczył się właściwego reagowania i wykształcił prawidłowe reakcje adaptacyjne.
 
Terapia to ciekawa i aktywna ruchowo forma wspomagania rozwoju, która pochłania poznawczo i emocjonalnie dziecko umożliwiając mu prawidłowy rozwój. 
 
Terapeutka Integracji Sensorycznej Katarzyna Czupryna-Chudek
 
 
Zapraszamy do śledzenia naszego instagrama
 
 

Kontakt

MAMBALEU

ul. Stefana Pogonowskiego 21
01-568 Warszawa

Małgorzata Sulikowska
tel. 508-198-462
e-mail: malgosia@mambaleu.com

Telefon dyżurny do przedszkola
502-714-224

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.