Tygryski

18.01.2019 r.12.12.2018 r.

15.02.1019 r.

Drodzy Rodzice,

przypominamy, że przedstawienie dla Babć i Dziadków odbędzie się w najbliższy czwartek (21.02) o godzinie 15. Przy okazji informujemy, że tydzień później, w tłusty czwartek, bawimy się na balu karnawałowym w naszym przedszkolu :) Zachęcamy do przyniesienia tego dnia strojów na przebranie.
 
W nadchodzącym tygodniu (18.02 - 22.02) przeniesiemy się do świata bajek, baśni i legend.
Przebieg zajęć:
1. Zabawy ruchowe.
2. "Poznajemy Kopciuszka" - słuchanie baśni "Kopciuszek". Doskonalenie umiejętności koncetracji uwagi w czasie słuchania.
3. "Z jakiej jestem baśni?" - prezentacja strojów i rekwizytów; dobieranie rekwizytów do postaci z bajek, praca w kartach pracy. Kształtowanie umiejętności wypowiadania się na temat ulubionych bohaterów literackich.
4. "Czy to mogło wydarzyć się naprawdę?" - rozmowa na temat elementów rzeczywistych i fikcyjnych w opowiadaniu "Pantofelki". Kształtowanie umiejętności odtwarzania zapamiętanych informacji.
5. "Jestem kulturalnym widzem!" - rozmowa na temat zachowania podczas oglądania przedstawienia teatralnego lub w kinie na podstawie doświadczeń dzieci.
6. "Kot w butach" - słuchanie opowiadania i rozmowa na temat cech Kota w butach. Wykonanie pacynki Kota w butach. Doskonalenie umiejętności manualnych.
7. "Moje ulubione książki" - wspólne oglądanie książek przyniesionych przez dzieci.
8. "Czy to prawda, czy nieprawda? - rozmowa na temat elementów rzeczywistych i świata fikcji na podstawie legendy "Bazyliszek".
9. "Bazyliszek" - rowzwijanie umiejętności układania historyjek obrazkowych zgodnie z chronologią wydarzeń. Praca w kartach pracy.
10. "Jak szewczyk poradzi sobie ze smokiem? - zapoznanie dzieci z treścią legendy "O smoku wawelskim" - rozbudzanie fantazji i wyobraźni.
11. Praca plastyczna.
 
Prośba do Rodziców:
Prosimy, aby każdy Tygrysek przyniósł w środę swoją ulubioną książeczkę.
 
Pozdrawiamy, 
Tygrysy
 
 

Kontakt

MAMBALEU

ul. Stefana Pogonowskiego 21
01-568 Warszawa

Małgorzata Sulikowska
tel. 508-198-462
e-mail: malgosia@mambaleu.com

Telefon dyżurny do przedszkola
502-714-224

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.